No, Karel zapoměl dodat, že kdokoliv s velkýma rukama má smůlu, protože ten plastový kryt, mimochodem jediná odlišnost od konkurenčních terminálů (a to prostě stačí) má malinkatý dirky.
Ale vážně: Jen opravím, že terminál neurčuje banka, takže je naprosto jedno jaký terminál si pořídíte, mezi vámi je totiž zprostředkovatel služby.
Je skvělé, že i nevidomí podnikatelé mají teď k dispozici prostředek pro příjem plateb kartou, co ale musíme vyřešit obecně je druhá strana barikády – tedy nevidomí zákazníci. No a to bude horší boj.Michal Rada
Děkuji za podmětný komentář, který určitě vede k zamyšlení. Smyslem článku bylo poukázat na přístupnost platebního terminálu z hlediska nevidomých podnikatelů, což si myslím, článek splňuje. Když se podíváte na konkurenční platební terminály, ty nejsou přístupné vůbec. Sumup Air jak pro podnikatele se zrakovým handicapem a do jisté míry i pro zákazníky. Za mě jde o skvělý první krok kupředu a situace ze strany nevidomých zákazníků, bude dle mě jen otázkou času. Pokud jde o braillskou krytku. Je tištěna na 3D tiskárně a větší odstupy ve zdířkách na prsty, bude komplikované zrealizovat. To především díky rozměrům samotného terminálu. Nicméně jak návrh na vyladění přístupnosti terminálu ze strany zákazníků, tak i vylepšení krytky, nastíním vývojářům. A dovolím si zmínit ještě jednu věc. Píšeš, že braillská krytka je pouze jediná odlišnost od konkurenčních platebních terminálů. Dovolím si nesouhlasit. Sumup Air se od ostatních terminálů liší celkovou přístupností pro zrakově znevýhodněné obchodníky a podnikatele. V této věci nemá v ČR konkurenta.
[…] Giebisch z TI Gieb. Karel představil přístupný cloudový fakturační systém Fakturoid a SumUp Air: přístupný platební terminál nejen pro nevidomé podnikatele. Obě řešení mohou díky své přístupnosti velmi usnadnit život právě této skupině […]
[…] SumUp Air: přístupný platební terminál nejen pro nevidomé podnikatele […]